Prywatne Liceum Ogólnokształcące
Franciszkanów w Wieliczce

Email

nsd@ofm.krakow.pl

Telefon

(+12) 278 21 72

SZKOŁA I OTOCZENIE

Miejsce nauki znajduje się w budynku przylegającym do klasztoru Ojców Franciszkanów w Wieliczce. Trzypiętrowa kondygnacja wygodnie dzieli przestrzeń na część lekcyjną z salami, bogato wyposażoną bibliotekę oraz czytelnię, internat z jedno lub dwuosobowymi pokojami oraz część kulturalno-rekreacyjną, gdzie znajduje się multimedialna aula, sala telewizyjna oraz siłownia.

Otoczenie szkoły jest szczególnie malownicze, ponieważ szkolny budynek jest usytuowany przy pięknym, pieczołowicie doglądanym ogrodzie, na terenie którego stoi Porcjunkula – kopia kaplicy św. Franciszka z Asyżu. Znajduje się tam również legendarne, przeszło stuletnie drzewko jerozolimskie, a także niespełna roczne drzewko z ołtarza w podkrakowskich Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawił Mszę św. w czasie Światowych Dni Młodzieży. Całość tworzy wyjątkowy krajobraz zieleni, wśród której można odpoczywać po zajęciach.

Ogród jest wyposażony również w obszerną altanę, profesjonalny grill oraz boiska. Z wszystkich tych udogodnień korzystają nasi uczniowie.

Szkoła posiada bardzo dobrą lokalizację. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i kolejowe, łączące Wieliczkę z Krakowem (z krakowskiego dworca przyjeżdża się bezpośrednio pod mury naszej szkoły). W wolnym czasie mamy możliwość korzystania z blisko położonych atrakcji miasta: tężni solankowej, basenu, parku, a od ścisłego centrum dzieli ucznia 5 minutowy spacer. 

Skip to content